Pamatuji si když jsem byl na prvním veletrhu a za 10let se hodně změnilo.
Škoda že budu mimo Plzeň i ČR ale budu rád že se budou zase moci lidi setkávat a prezentovat osobně.

Protože spousta lidí nemá rádo digitální technologie a dá na papír a tužku a nějakou tu reklamní igelitku. Vzal bych si v práci volno a poslechl si přednášky jenže šéf by asi neměl radost. Je asi lepší být vlastním šéfem ale tenhle šéf má na starosti 300 lidí.

Já bych tolika lidem bez praxe šéfovat nechtěl. Jsou i větší podniky kde je člověk zaměstnancem ale šéf ho nikdy nepozná a nevím zda to je správně či nikoliv. Takový ředitel automobilky neví že „Franta Vomáčka“ ze šroubárny má hodně času a chtěl by víc peněz a lepší pozici. Jenže neví komu to má říci protože neumí pořádně mluvit a email na šéfa nemá a ten sedí někde v Německu. Takže do důchodu jen šrouby do hlavy a to je ještě sakra daleko. 20let šroubovat a bát se aby nikdo nevymyslel něco kam se šrouby nedávají proto by byl bez práce.

Jenže ten šéf v Německu objednal robota a Franta netuší že bude brzo bez práce.

Co by jste doporučili Frantovi?

Já aby zašel se podívat na veletrh a zamýšlel nad změnou kariéry a vzdělával se. Naučil pár německých slov a využil všech možností na trhu práce.  Určitě najde obor kde nebude dělat jako robot a montovat od 6:00 do 18:00 pořád stejnou práci. A možná začne myslet a pracovat jako člověk který chce dýchat a myslet i na chyby které má a z kterých se poučí či nikoliv a bude je dělat do konce života.

No a já zdravím z Německa a nebojím se zítřka protože vím že moje práce mě dává nejen peníze ale zkušenosti a je odolná proti změnám a má snad dobrou budoucnost.

A i vím email na šéfa 😉 A taky vím že ho moc nečte protože má raději osobní kontakt a maximálně tak telefon když je problém.

Takže Franto volej šéfa 😉

www.agila77.eu

Veletrh Práce Plzeň 2022

Post navigation


Napsat komentář